Warsztaty fotograficzne USA 2018

Termin: 10-23.06.2018
ilość dni: 14
liczba uczestników: 8+2

 

Zapytaj o cenę : pawel@pardala.pl

Cena zawiera:
– realizację programu warsztatów,
– wsparcie fotograficzne w plenerze oraz kurs fotograficzny (Lightroom/Photoshop).

Cena nie zawiera:
– wyżywienia poza wymienionym,
– ubezpieczenia podróżnego (obowiązkowe),
– biletów lotniczych (koszt ok. 2.500 zł),
– kosztów wizy (160 USD).

Warsztaty nie są wyjazdem turystycznym w rozumieniu „Ustawy o usługach turystycznych”.

Zadatek w dniu zgłoszenia: 1.500 PLN

Zapisz mnie!

Posiadam ważną wizę turystyczną do USA

Zapoznałem się i akceptuję Regulamin fotowyprawy


Program warsztatów

Dzień 1:

 • przylot do Los Angeles.

Dzień 2:

 • zwiedzanie Los Angeles (Hollywood, Beverly Hills),
 • zachód słońca w Joshua Tree NP.

Dzień 3:

 • przejazd słynną drogą Route 66.

Dzień 4:

 • wschód słońca w Grand Canyon,
 • zwiedzanie kanionu,
 • zachód słońca w Grand Canyon.

Dzień 5:

 • zwiedzanie Kanionu Antylopy (program dla fotografów o najlepszej godzinie z możliwością uchwycenia słupów świetlnych [w zależności od pogody]),
 • zachód słońca nad Horseshoe Bend.

Dzień 6:

 • wschód słońca nad jeziorem Powella,
 • zwiedzanie offroad Monument Valley,
 • zachód słońca.

Dzień 7:

 • zwiedzanie przepięknego parku Arches NP,
 • zachód słońca przy kultowym Delicate Arch.

Dzień 8:

 • wschód słońca przy Mesa Arch,
 • wycieczka z dreszczykiem emocji Jeep`ami 4×4 po Canyonlands (m.in. miejsce z filmu Thelma&Louise),
 • zachód słońca nad DeadHorse Point.

Dzień 9:

 • przejazd malowniczą drogą 12,
 • zachód słońca w Bryce Canyon NP.

Dzień 10:

 • wschód słońca w Bryce,
 • zwiedzanie kanionu,
 • zachód słońca w Zion NP.

Dzień 11:

 • zwiedzanie Zion na mokro :),
 • zachód słońca w Valley of Fire.

Dzień 12:

 • Viva Las Vegas!
 • dzień relaksu w Las Vegas (wstęp na fitness i basen w cenie),
 • nocne życie i zdjęcia.

Dzień 13:

 • zwiedzanie Santa Monica Pier, Venice,
 • zachód słońca z Griffith Observatory (panorama Los Angeles)
 • powrót do hotelu słynną Mulholland Drive.

Dzień 14:

 • zakupy w największym Outlecie w Los Angeles,
 • wylot do PL.

Uwaga: plan jest ramowy i może ulec zmianie.

Informacje dodatkowe

Co to jest fotowyprawa ?
Fotowyprawa to specyficzna forma warsztatów fotograficznych ukierunkowana typowo na fotografowanie i edukację fotograficzną. Zaplanowana tak, aby wykorzystać maksymalnie warunki oświetleniowe w najciekawszych miejscach. Każdy dzień to okazja by wykonać piękne zdjęcia znanych i popularnych fotograficznie miejsc. Nie marnujesz czasu na podróż autobusem. Wschody i zachody słońca spędzamy w innym miejscu, zawsze jest czas na odpowiednie przygotowanie sprzętu, złapanie ciekawego kadru. Nie spieszymy się. Priorytetem warsztatów jest jak najlepsze wykorzystanie czasu na fotografowanie. Na miejscu uczestnikom pomocą i wsparciem służy profesjonalny fotograf.

Dlaczego warto wybrać taką formę warsztatów ?
Fotowyprawa różni się od tradycyjnej wycieczki tym, że na wszystko masz czas, a przede wszystkim na fotografowanie. Nikt Cię nie pogania, nie zagania do autobusu itd. Grupy liczą maksymalnie 8 osób, więc nie ma problemu z wchodzącymi w kadr ludźmi. Spotkasz kilka pozytywnie zakręconych na punkcie fotografii osób, z którymi wymienisz się fotograficznymi doświadczeniami. Fotowyprawa zorganizowana jest kompleksowo z naciskiem na możliwość zrobienia dobrych zdjęć w wyjątkowo urokliwych miejscach o odpowiedniej porze dnia. Masz zapewniony transport od atrakcji do atrakcji i pewność, że na miejscu ją zastaniesz (fotowyprawy organizuję w miejsca, które znam i już tam byłem, czasami kilka razy). Nie musisz znać języka obcego … Ty będziesz robił zdjęcia i delektował się okolicznościami przyrody. Wszystko inne jest dobrze zorganizowane i zawarte (zazwyczaj) w cenie fotowyprawy.

Dla kogo przeznaczona jest fotowyprawa?
Odpowiedź jest prosta: dla każdego. Jeśli tylko posiadasz aparat fotograficzny, czujesz niepowstrzymaną chęć wyjścia w plener i radość z uwieczniania chwili na zdjęciach, a przy okazji chcesz zwiedzić najciekawsze zakątki USA – to wyprawa dla Ciebie. Fotowyprawa przeznaczona jest zarówno dla początkujących jak i doświadczonych fotografów.

Warto mieć na uwadze, że część atrakcji, które odwiedzimy znajduje się na terenach pustynnych gdzie temperatura w czerwcu może sięgać 40 stopni w cieniu! Nawet kilkuset metrowy spacer może być sporym wyzwaniem dla naszych organizmów.

Co ze sobą zabrać ?
Zalecane wyposażenie uczestnika:
– aparat fotograficzny (z możliwością ustawienia trybu manualnego, z wymienną optyką, rejestrujący zdjęcia w formacie RAW),
– obiektywy: standardowy zoom i teleobiektyw,
– statyw, pilot zdalnego wyzwalania,
– filtry szare, połówkowe,
– zapas kart pamięci i akumulatorów,
– ładowarka,
– latarka czołówka (fotografujemy również w nocy),
– odpowiednia odzież,
– nakrycie głowy chroniące przed słońcem,
– dedykowane zbiorniki na wodę (bidon, waterbag itp.),
– kieszonkowe na napoje, posiłki – min. 450$.

UWAGA! Napięcie w gniazdkach w USA wynosi 110V. Większość obecnie sprzedawanych urządzeń jest kompatybilnych z tym napięciem jednakże należy zaopatrzyć się w adaptery do amerykańskich gniazdek (koszt od 5,00 zł/sztukę).

Ubezpieczenie podróżne (OBOWIĄZKOWE)
Opieka zdrowotna w Ameryce należy do najdroższych na świecie, a średni koszt leczenia dochodzi do 40 000 PLN. Większość placówek medycznych należy do prywatnych właścicieli i bez porządnego ubezpieczenia nie warto wybierać się w podróż do USA.
Sugerujemy wybrać najwyższy z oferowanych przez ubezpieczycieli wariantów tj. koszty leczenia na poziomie minimum 500.000 zł (135.000 USD)
Sprawdzone i polecane przez nas:
AXA – Axa Assistance (ze zniżka 10%)
Warta – Warta Direct (10% zniżki z kodem WARD01971000)

Jak wygląda dzień na fotowyprawie ?
Najlepsze warunki oświetleniowe zastać możemy o wschodzie i zachodzie słońca (oraz godzinę przed i po). Z tego powodu dzień na fotowyprawie rozpoczyna się wczesnym wstawaniem (zazwyczaj około godz. 04:30, wschód słońca w okolicach godz. 06:00). Dojeżdżamy/podchodzimy na miejsce pleneru i polujemy na ciekawe światło/kadry. Po porannym plenerze wracamy do hotelu na śniadanie. Środek dnia wykorzystujemy na regenerację sił i zwiedzanie okolicy jak również drobne zakupy. Na wieczorny plener wyjeżdżamy zazwyczaj 2-3 godziny przed zachodem słońca (zachód w okolicach godz. 20:00). Około godziny 21:00 pakujemy się i wracamy do hotelu.
W zależności od pogody i kondycji grupy istnieje również możliwość wyjścia na plener w środku dnia oraz na fotografowanie nocne.

Nie znalazłeś tutaj odpowiedzi na swoje pytanie ?

Zadzwoń : 783 308 701 lub napisz : pawel@pardala.pl
Z chęcią odpowiem na pytania i rozwieję wszelkie wątpliwości.

Regulamin

Organizatorem fotowyprawy jest zgrany zespół zapalonych podróżników w składzie: Paweł Pardała – fotograf, Anita Demianowicz – podróżniczka.

 1. Koszt fotowyprawy zawiera w sobie opłatę za warsztaty fotograficzne teoretyczne („Podstawy obróbki zdjęć w programie Lightroom/Photoshop”) oraz zajęcia praktyczne w plenerze. Organizator zapewnia w opłacie za warsztaty transport Uczestnika na miejsce warsztatów/plenerów, zakwaterowanie przez cały okres trwania fotowyprawy oraz wyżywienie w formie śniadań (zgodnie z ogłoszonym planem).
 2. Uczestnikiem fotowyprawy może być wyłącznie osoba, która ukończyła 21 lat.
 3. Uczestnik fotowyprawy zobowiązany jest wykupić we własnym zakresie ubezpieczenie podróżne za granicę (region Ameryka) obejmujące KL (koszty leczenia) oraz NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków).
 4. Fotowyprawy odbywają się zgodnie z ogłoszonym Programem warsztatów. Rezygnacja Uczestnika z uczestnictwa w części punktów Programu nie wiąże się z obniżeniem ceny fotowyprawy. Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany Programu z uwagi na kondycję uczestników, warunki pogodowe lub wystąpienie siły wyższej.
 5. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w fotowyprawie dokonywane jest za pomocą formularza na stronie Organizatora lub poprzez wiadomość email. W momencie wysłania zgłoszenia oraz opłacenia zadatku w kwocie 1.500 zł (słownie: tysiąc pięćset złotych) Uczestnik rezerwuje sobie miejsce na fotowyprawie. Numer konta bankowego do wpłat podany będzie Uczestnikowi w osobnej wiadomości email wysłanej na podany w zgłoszeniu adres.
 6. W przypadku gdy Uczestnik mimo wcześniejszych deklaracji zrezygnuje z udziału w fotowyprawie zadatek nie będzie zwracany.
 7. Pełną opłatę (po pomniejszeniu o wpłacony zadatek) Uczestnik uiszcza najpóźniej 90 dni przed planowanym rozpoczęciem fotowyprawy. W przypadku nieodnotowania wpłaty w podanym wyżej terminie Uczestnik traci możliwość wzięcia udziału w fotowyprawie, a zadatek nie jest zwracany. Po opłaceniu pełnej ceny (łączny koszt fotowyprawy), w przypadku rezygnacji z udziału w fotowyprawie w terminie krótszym niż 90 dni przed rozpoczęciem fotowyprawy, zwrotowi podlega 0% ceny fotowyprawy.
 8. Wysłanie zgłoszenia uczestnictwa w fotowyprawie równoznaczne jest z akceptacją niniejszego Regulaminu.
 9. O uczestnictwie w fotowyprawie decyduje kolejność zgłoszeń potwierdzonych wpłatami zadatku – ilość miejsc jest ograniczona.
 10. Fotowyprawa odbywa się przy udziale 8 Uczestników. W przypadku odwołania danej edycji fotowyprawy Organizator zwróci Uczestnikom równowartość wpłaconego zadatku oraz pozostałych wpłat (na podany przez Uczestnika numer konta) w terminie do 10 dni licząc od dnia decyzji o odwołaniu fotowyprawy.
 11. Uczestnik fotowyprawy deklaruje, że na fotowyprawie będzie zachowywał się w sposób odpowiedzialny i kulturalny szanując współuczestników jak i miejsca, które będziemy odwiedzać.
 12. Fotowyprawa prowadzona jest przez doświadczonego fotografa (Organizator), który pozostaje do dyspozycji Uczestników przez cały czas trwania fotowyprawy. Organizator służy Uczestnikom pomocą, swoją wiedzą i doświadczeniem.
 13. Organizator fotowyprawy nie odpowiada za rzeczy (bagaż/wyposażenie), zdrowie oraz czyny Uczestników fotowyprawy i ich konsekwencje.
 14. Fotowyprawa nie jest wyjazdem turystycznym w rozumieniu „Ustawy o usługach turystycznych”.
 15. Uczestnik fotowyprawy deklaruje, że zapoznał się z niniejszym Regulaminem i akceptuje jego treść.

W razie pytań zadzwoń : 783 308 701 lub napisz : pawel@pardala.pl
Z chęcią odpowiem i rozwieję wszelkie wątpliwości.

Wizy

Co to jest wiza nieimigracyjna?
Wiza amerykańska jest dokumentem wydanym przez Ambasadę lub Konsulat Stanów Zjednoczonych i naklejonym na jedną ze stron Państwa paszportu, który uprawnia do starania się o wjazd na terytorium USA. Wiza nie gwarantuje wjazdu do Stanów Zjednoczonych. Oznacza jedynie, że Państwa podanie wizowe zostało rozpatrzone przez konsula amerykańskiego, który stwierdził, iż mogą Państwo podróżować do punktu granicznego na lotnisku, w porcie morskim bądź na granicy lądowej i ubiegać się o zezwolenie na wjazd w określonym celu. Jedynie amerykański urzędnik imigracyjny Departamentu Bezpieczeństwa Narodowego (DHS) jest uprawniony do wydania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych i decyzji jak długo może trwać dany pobyt.

Jak ubiegać się o wizę?
Prosimy zapoznać się z informacją: Jak ubiegać się o wizę.

W większości przypadków ubiegamy się o wizę turystyczną B-1/B-2. Złożenie wniosku o przyznanie wizy łączy się z opłatą za jej rozpatrzenie w wysokości 160 USD (ok. 592 zł)

Więcej informacji o wizach turystycznych znajdziesz tutaj: Wiza turystyczna

Nie należy podejmować żadnych nieodwracalnych decyzji związanych z podróżą lub kupować biletu aż do chwili otrzymania paszportu z wizą. Nie możemy zagwarantować, że wiza zostanie wydana.